Afrodit Huzur Evi

* Hizmetlerimiz * Etkinlikler *Yaşlılık ve Sağlık * Odalarımız * Yaşam Alanları

* Doğal Beslenme

Yaşlılık kaçınılmaz ve geri dönülmez bir süreçtir. Karmaşık yönleri olan bir olgudur. Yaşlılık kimilerine göre problem kimilerine göre olgunlaşmadır. Kısaca altın çağdır. Dünya sağlık örgütüne göre yaşlılık 60 yaşında başlar.

Yaşlılıkta fiziksel ve ruhsal değişimler kronik hastalıklar artmaktadır. Ayrıca kalp ve damar hastalıklarında artış, duyu organlarında ve fiziksel hareketlerde gerileme, davranış ve reflekslerde yavaşlama, kemik erimesi ve kireçlenme görülmektedir.

Yaşla ilgili her fiziksel değişim hastalık değildir. Yaşlılıkta sevme içgüdüşün de bozukluk, gençlik imajını kaybetme, yakınlarının kaybı, uzun sürmüş evliliklerin yorgunluğu ve bezginliği cinsel yaşamda durgunluk psikolojik yaşlanmadır. Gençlik hayallerini kaybedip ölüme yaklaştığını düşündükçe yanlızlık çekmeye, çevresine uyumda güçlük çekerek yaşamaya, rol değişimine, eskiye özlem yeniye isteksizlik, kuşak farkı yaşlıyı depresyona iter. Yaşlının fiziksel değişimlerini takibi kontrolü ve tedavisi sağlanmalıdır.

Yaşlılığın kabullenilmesi sınırlarının tanımlanması toplumsal ve fiziksel yaşamda neler yapabileceğinin belirlenmesi doyum sağlayıcı yeni ihtiyaç kaynaklarının tespiti değişimin değerlendirilmesi yaşamın amacını ve değerlerini yeniden ele alıp yaşlının kendisiyle ve toplumla bütünleşmesini sağlamak yaşlıya yaşlı olduğunu hissettirmeden mutlu huzurlu sağlıklı yaşam koşulları hazırlamak amacımızdır.

 

 

 

 

 

 

Fotoğraf Galerisi

Sizler için dernediğimiz fotoğraf galerimize göz atın.Tıklayın

Web Tasarım by İLTAWEB