Tenis

Her yaşın sporu tenis, sevenleri için spordan daha çok bir tutkudur, tepeden tırnağa bir spor dalıdır. Çeviklik, hızlı karar verme, koordinasyon ve organizasyon becerilerini güçlendirir. Mutlu eder, modunuzu yükseltir, kalbinize iyi gelir, kilo kontrolü için birebirdir, bilişsel gelişimi destekler ve en önemlisi sezona bağlı değildir.

TTF turnuvalarına ev sahipliği yapan toprak kortlarıyla Afrodit Tenis Kulübü (AFTEK) tenis tutkunlarının ister oynayarak, ister izleyerek keyifle vakit geçirebilecekleri Club Afrodit ayrıcalıklarından sadece bir tanesidir.

Neden Toprak Kort?

Zemin esnek olduğu için kaslar açısından daha sağlıklıdır. Toplara kayarak da vurabileceğiniz için sakatlanma riskini azaltmaktadır. * Sürtünme katsayısı 0.60 civarıdır. Hem performans hem de kulüp oyuncuları için zevkli ve çekişmeli oyunlara neden olur.

Elbette ki tenis maçı öncesi yapılmayan veya yetersiz yapılan ısınma hareketlerinin sakatlanmalarda payı küçümsenemez ancak yine de topa vurmak için sağa sola uzanmak durumunda olan sporcu sert zeminde kayamadığı için tüm yük öndeki ayaktaki dize biner. Toprak kortların sürtünme katsayısı 0.60 civarında olduğundan oyuncunun kaymasına olanak sağlar. Bu da dizdeki yükü oldukça hafifletir. Toprak kort bir çoklarına göre tenisin en verimli oynandığı kort tipidir. İlerleyen yaşlarda da spor yapabilmek için toprak kort idealdir. Afrodit Tenis Kulübü'nde 4 toprak kort ile hizmetinizdeyiz. Kulübümüzün içinde, yıl boyunca olanaklarından yararlanabileceğiniz kafemiz bulunmaktadır. Tenis sporunda verilen hizmetler profesyonel eğitmenlerimiz tarafından sizlere sunulmaktadır.

Masa Tenisi

Heyecanlı ve eğlenceli, sakatlanma olasılığı düşük, fiziksel ve zihinsel gelişime olumlu katkıları olan masa tenisi de sağlıklı yaşam köyü sakinlerimizin tercih edebilecekleri sportif aktiviteler arasındadır. Düzenli yapıldığında omuz, kol ve el kasları için çok yararlı olabilen masa tenisi denge, güç ve esnekliği de olumlu etkilemektedir. Bunların yanı sıra masa tenisi dikkat, konsantrasyon, yer-yön tayini ve el-göz koordinasyonu gibi ileri yaşlarda zayıflaması muhtemel melekeleri de desteklemektedir.

Yoga

Günü fiziksel ve zihinsel iyilik halini artırmak için bir dizi hareket, nefes egzersizi ve meditasyon içeren yogayla karşılamaya ne dersiniz? Club Afrodit’in eşsiz doğasında yapacağınız yoga seanslarıyla kaslarınızı güçlendirebilir, solunum ve kalp sağlığınızı destekleyebilir, stres, kaygı, depresyon ve kronik ağrılarınızda azalma sağlayabilir, uyku düzeninizi ve yaşam kalitenizi artırabilirsiniz.

Pilates Stüdyo

Pilates esnekliği artıran, sakatlanmaları önleyen, kasları ve kardiyovasküler kondisyonu güçlendiren, her yaşa uyarlanabilir olma gibi özellikleriyle son yıllarda popülaritesini en çok artıran egzersiz yöntemlerinden birisi olmuştur. Sağlıklı yaşam köyündeki konuklarımız uzman eğitmenlerimiz ve fizyoterapistimiz kontrolündeki pilates stüdyo çalışmalarına katılabilmektedirler.